Tiyrus Nippur 60 ml. Extrait de Parfum
Tiyrus Nippur 60 ml. Extrait de Parfum
Tiyrus Nippur 60 ml. Extrait de Parfum

Tiyrus Nippur 60 ml. Extrait de Parfum (8682059844440)

Marka : Tiyrus
Fiyat : $38.46(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 13

:

Nippur parfümü, yaşamında hikayelere önem veren, egzotik kokulardan hoşlanan, mistik ve karizmatik bir imaj sahibi için tasarlanıyor. Onun kokusundaki gizem, kaynağını binyıllar öncesinden alıyor. 

 

Tiyrus Nippur Parfüm Benzersiz Özellikleri: 

 

Egzotik parfüm, adını Mezopotamya'nın güç merkezi olan Nippur antik kenti vasıtasıyla alıyor. Yapılan kazılarda herhangi bir yerleşim veya ticaret alanına rastlanmayan bir arınma merkezi olduğuna inanılan bölgenin, insanların yeteneklerini keşfettiği bir alan olduğuna inanılıyor.

Günümüzden binlerce yıl önce yaşayan insanların titreşimlerini yükselttikleri, şifa tanrıçasının bulunduğuna inandıkları Nippur nerede dersiniz? Bölge, binyıllardır enerjisinin oldukça yüksek olduğuna inanılan Irak’ın güneydoğusunda yer alıyor. Mezopotamya’nın sırlarla dolu tarihi, Nippur şifa merkezinin derinliklerinden besleniyor… 

Nippur kazıları sırasında bölgenin bir şifa merkezi olduğu kesinleşirken, elde edilen kazı buluntuları arasında koku şişeleri dikkat çekiyor. Kokuları da arınma ve şifa ritüellerinde sıklıkla kullandığına inanılan kadim halkların parmaklarının dokunduğu şişeler, bugünden 2500 - 3000 yıl öncesine uzanıyor.

Nippur parfümünün tasarımcısı Bihter Türkan Ergül, o şişeleri, Nippur antik kenti bilgilerini inceleyerek, dönemin koku ritüellerini anlatan Sümer tabletlerinden bilgiler alarak bu özel parfümü tasarlıyor. 

 

Tiyrus Nippur Parfüm İçeriği:

 

Nippur parfümünün içinde kullanılan her bir öz, dönemde kullanılan kokular, kil tabletlerdeki yazılar, koku ritüelleri dikkate alınarak kompozisyona dahil ediliyor. Nippur egzotik parfümünün içinde sandal, safran, zencefil, kakule, Hindistan cevizi, tarçın, bahar yıldızı, yıldız karanfil, misk bulunuyor. Onun kokusu bildiğiniz hiçbir parfüme benzemiyor, hikayesi tarihi seven cezbederken kokusu sakladığı gizemin izlerini taşıyor. 

 

 

%30’un üzerinde parfüm özü içeren ve bu sayede extrait de perfume olarak sınıflandırılan egzotik parfüm, yoğun etkisi ve kalıcılığıyla gün boyu karizmatik bir esintiye sahip olmanıza yardım ediyor. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için Tiyrus Nippur parfümü tercih edebilirsiniz. Hemen sipariş verebilir, bu özel parfüme sahip olabilirsiniz. 

 

Benzer Ürünler
Etiketler
nippur,