Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ
Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ

Tiyrus Asr-ı Saâdet 6ml. Esansiyel Yağ (8682059840411)

Marka : Tiyrus
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : $21.76(KDV Dahil)
İndirimli : $10.88(KDV Dahil)
:

Tiyrus un en kıymetli kokularından biri olan Asrı Sadet, Osmanlının ihtişamını günümüze getiriyor. Mukaddes emanetlerin huzur veren kokusunu bahşeden parfüm, saadetin esintisini taşıyor. Hz. Peygamberimizin (S.a.v) emanetlerine layık, çok özel bir koku olan İslami koku, nefsini ezen, Allah yolunda kulağa gönül verenlerin seçimi oluyor. Kainattaki en büyük hakikatin Allah a ibadet olduğunun inancıyla hazırlanan parfüm, Müslümanların ilahi aşkla bahtiyar olan gönüllerini kutsal emanetlerin mis kokusu ile mest ediyor. Cennetteki ağaçların dünyaya uzanan dallarına tutunanların ruhunu imanla huzura erdirecek olan manevi koku, gizemli güzelliklerin gönül gözüyle görülebileceğini müjdeliyor. Aşkla bakan ve zerre kadar güzellikleri ayırt edebilen gönül dostlarının vazgeçilmezi Asrı Sadet Osmanlı kokusu, susamış gönüllere ilahi aşkın şerbetini ikram ediyor.

Osmanlı imparatorluğu dönemine ait en özel kokulardan biri olan kutsal emanetlerin kokusu, Osmanlı arşivlerinden edinilen bilgilerle hazırlanıyor. Araştırma süreci tam 3 yıl alan parfüm, Osmanlı da özel ritüeli ile arşivlerde anılıyor. Ramazan’ı Şerifin 15. Günü hazırlanmak üzere Baş Lala tarafından hazinei hümayundan temin edilen özler, ritüellerle hazırlanarak koku haline gelir ve kadir gecesinde padişahın iştirak ettiği camide İslam halifesi padişaha takdim edilirdi. İçerisinde amber, misk, sandal, oud ve gül suyu bulunan karışım mukaddes emanetlerle buluşmadan önce 12 ağaya ulaştırılırdı. Sabah namazından sonra 12 ağa kutsal emanetlerin bulunduğu odanın kapısından gül yağı sürerek geçer, ağalar mukaddes emanetlerin yer aldığı odanın dolaplarını da bu koku ile silerdi. Aralarında peygamber efendimizin ayak izinin, hırkai saadet ve sakalı şerifin de bulunduğu odanın dolapları silindikten sonra ritüel tamamlanırdı. Mis kokan kutsal emanetler, her yıl yapılan kokulandırma ritüelinin ardından Peygamber efendimize duyulan sevgi ve saygının getirdiği özenle muhafaza edilirdi.

İçerisinde kalıcı misk ve denizlerin huzurunu taşıyan amber bulunduran parfüm, otoritenin simgesi oud ile renkleniyor. Sandalın odunsu kokusu ile huzurun kapısını aralayan manevi kokuda, İslam geleneğinde de yer bulan gülün yağı ve özünden elde edilen gül yağı bulunuyor. Orijinal formülüne sadık kalınarak hazırlanan koku, unutulmaya yüz tutan geleneksel kokulardan biri olarak tanınıyor. İlahi aşkı kalbinde hisseden, köklerine sıkı sıkıya bağlı ve mukaddes emanetlerin huzur veren kokusunu yanında duymak isteyenlerin seçimi olan parfüm, her nefeste size Allah aşkınızı hatırlatıyor. Saadet dini İslam’ın huzurunu, mukaddes emanetlerin kokusu ile hissetmek isteyenlerdenseniz siz de Asrı Sadet kokusunu tercih edebilirsiniz.

Gramajı 6 cc dır.