Tiyrus Koku Uygarlığı 33 Yıllık Deneyimin Ürünü

Tiyrus ile Kainatın Gücünü Keşfedin!

Kainatın tüm kokularının keşfi hedefiyle yol alan, bulunan en nadide doğal kokuları kullanıcılarına sunma gayesi ile kompozisyonlarının hazırlayan Tiyrus Koku İmparatorluğu, dünyanın dört bir yanından getirdiği taze özlerle kaliteli esanslar yaratıyor. Kimya mühendisleri ve koku uzmanları tarafından formüle edilen kompozisyonlar için Tayland’dan siyah orkide, Kamboçya’dan oud, Hindistan’dan beyaz yasemin, Fransa’dan lavanta getiriliyor… Sınırları aşan koku tutkusu ile en iyi esansı yaratmak için çalışan Tiyrus, özel tasarım kokuları ile teninizin imzası olacak o kokuyu bulmanıza yardımcı oluyor.

Tiyrus koku uygarlığı, kurucusu Bihter Türkan Ergül imzası ile kullanıcılarla buluşuyor. 33 yıllık koku tecrübesini 2010 yılında Tiyrus markası ile taçlandıran Ergül, tasarladığı onlarca kokunun yanında yurt içi ve yurt dışı konferanslarla da adından söz ettiriyor. Birçok ünlü marka için koku kompozisyonları hazırlayan Tiyrus koku uygarlığı, eski uygarlıklara ve tarihi karakterlere ait kokuları yeniden gün yüzüne çıkaran arşiv çalışması ile koku dünyasına yeni tasarımlar kazandırması ile adını koku literatürüne altın harflerle yazdırıyor. Yıllar süren arşiv çalışmasının eseri olarak eski koku formüllerini çağımıza uyarlayan koku uzmanı Ergül, kurduğu Koku Kültürü Derneği ile de sektörel kalkınma için çalışmalarına devam ediyor. Araştırmalarını bir kitapta toplayarak okurları ile buluşturmaya hazırlanan, Koku Müzesi ve Koku Okulu projeleri üzerine çalışmalarını hızla sürdüren Bihter Türkan Ergül, 25 Haziran’ı Dünya Güzel Koku Günü ilan ederek kültürel ve turistik etkinlikler için önemli bir organizasyona da imza atıyor. Dünya Güzel Koku Günü 4 yıldır, Unesco desteği ile etkinliklerle kutlanıyor.

Tiyrus ile Kainatın Gücünü Keşfedin!

 

Kokuların yüzyıllarca kadim medeniyetlerde sunduğu şifa etkisini günümüzde kullanabilmek için araştırmalarını sürdüren Tiyrus Koku, şifa dolu özleri şişeleyerek kullanıcılarına sunuyor. Modern tıbbı destekleyici şifa etkisi vadeden koku esansları teninizde hoş bir eda bırakırken kainattan aldığı güçle kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı oluyor. Tiyrus kokular, Osmanlı kokularından oluşan Osmanlı Saltanat Kokuları, manevi güç vadeden Manevi Kokular, uyarıcı görevi gören Aşk İksiri, şifalı Esansiyel Yağlar, enerji yükselten Çakra ve Spritüel kokular gibi koleksiyonlarla ihtiyaçlara cevap veriyor.