Yalova

Yalova

60.00 TL 80.00 TL
Ürün Kodu:4653

Yalova

Adet

YALOVA Kolonyası

Beyoğlu beyefendilerinin bakım sırrı, nostaljinin huzur veren kokusu meşhur Yalova kolonyası Tiyrus ile yeniden canlanıyor. Bir zamanlar İstiklal Caddesi'nde esen rüzgara kokusu sinen baba mirası Yalova kolonyaları, ferah kokusu ile anılarınızın kapısını aralıyor. Yeşil rengiyle dikkat çeken kolonya, hem günlük olarak sürülebiliyor hem de tıraş kolonyası şeklinde kullanılabiliyor. Bayramlarda ikramlık olarak sunulan, hem kadın hem de erkekler tarafından ferahlatıcı olarak sürülebilen yeşil kolonya, yoğun esansiyel özler sayesinde etkili duyum ve kalıcılık vadediyor.

Yalova Kolonyası Ferahlatır

Burnu yormayan hafif esintileri, serinletici özelliği ve enerji yükselten taze özleri ile tercih edilen Yalova kolonya esansı, doğal özlerle zenginleşiyor. Kakule kokusu ile etkili bir iz bırakan kolonya, nerolinin ferahlığı, zencefilin dikkat çeken nüansları ve sandal ağacının huzur veren etkisi ile açılıyor. İçerisinde Hindistan cevizinin tatlılığını bulunduran formül, pembe greyfurtun turunçgil serinliğini ylang ylangın çiçekli aroması ve portakalın citrus etkisi ile bir arada bulunduruyor.

Tiyrus Kolonyalarının Farkı

Standart kolonyalarda %2 olan esanslar, Tiyrus kolonyalarında %8 oranında bulunuyor. Osmanlı nın son ve Cumhuriyet in ilk yıllarında kullanılan kolonyaların formülleri kullanılarak yeniden tasarlanan kokular, Eau de Cologne formunda sunuluyor. 1882 de Anadolu da kurulan ilk ıtriyat fabrikasının sahibi Ahmet Faruki nin kolonyalarından ilhamla hazırlanan Tiyrus kolonyaları, ilk milli kolonyaların izlerini taşıyor. Kolonyanın alkol oranı net %80'e ulaşıyor, ürünün cilde hiçbir zararı bulunmuyor.

İster Misafirlerinize İkram Edin, İster Hediyelik Seçin

Tiyrus Yalova kolonyası, hem ikramlık hem de hediyelik olarak seçilebiliyor. Özel tasarım şişeleri ile vitrinde şıklık yarışı başlatacak olan kolonyalar, kapaklı paketleri ile bozulmadan saklanabiliyor. Seçkin görünüm ve nostaljik kokusu ile bayramların gözdesi olacak kolonyalar, özellikle eski İstanbul beyefendilerine, tıraşa yeni başlayan delikanlılara ve misafirperver ev sahiplerine hediye alınabilir.

Kapağını kaldırıp kokladığım anda babamın bana sarıldığı anki kokuyu duydum. Bu nostaljik losyon beni babamın gençliğine, aile olduğumuz zamanlara, babamın varlığına, henüz gitmediği anlara ve hiç bir şeyi dert etmediğim yaramaz çocukluğuma götürdü. Bir losyonun beni alıp yıllar öncesi bu güzel anlara götürmüş olabilmesi hayal tadında. Sevgili Bihter, bana bu güzel anları yeniden yaşatan bu losyonu yarttığın için teşekkür ederim. Sevgiyle, Melissa Angelica Ayça Yıldıran
Melissa @ 21 Eylül 2018
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
IYZICO
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.