Kız Kulesi

Kız Kulesi

180.00 TL 180.00 TL
Ürün Kodu:4831

Kız Kulesi

Adet

İstanbul boğazının incisi Kız Kulesi, İstanbul'un kokusuna ilham oluyor. Boğazın ışıltılı silüetinde bir broş gibi parlayan kule, maviliklerin ortasından sizlere selam veriyor. Efsanelerinden, mimarisinden, boğazın çiçeklerinden ve kokusundan esinlenilerek hazırlanan Zamane Kız Kulesi parfümü, buram buram tarih, boğaz ve İstanbul kokuyor.
 
Onun kokusunu duymak, herkesten saklanan bir sırrı çözmek gibi... Efsanevi aşkları, şehrin yedi tepesine sinen fısıltıları anlatan, medeniyetlere tanıklık etmiş yorgun kulenin anılarını dile döken Tiyrus Zamane Parfüm, floral temasıyla hafızalara kazınıyor. Parfüm, hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabiliyor. İstanbul hanımefendileri ve İstanbul beyefendileri, kendi ten kokuları ile harmanlanacak Kız Kulesi kokusunu beğeni ile ruhunda taşıyabiliyor.
 
Kız Kulesi kokusu, mavilikleri anımsatan okyanus tonları ile açılıyor. Boğazı süsleyen meşhur erguvanlar parfüm içinden boy verirken, mor salkımlar teninize dökülüyor. Şakayıkın cömert aroması, nerolinin ferahlığı ve hanımelinin utangaç tazeliği yeşil yaprakların kokusu ile bir araya geliyor.
 
Boğaza, İstanbul'a imzasını atan parfüm, İstanbul aşıklarına hediye olarak alınabiliyor. Kız Kulesi sizin için özel bir anlam mı taşıyor? Belki İstanbul'a aşkınızın sembolü.... Veya evlilik teklifinizin unutulmaz mekanı... Tarihte gördüğünüz en büyük aşk efsanelerinin sahnesi... İstanbul'un göz bebeği. Kız Kulesi, şimdi kokusu ile eksik parçasını tamamlıyor. Her nefeste sizlere Kız Kulesi'ni hatırlatacak Zamane parfümü, direkt teninize sıkarak uygulayabilirsiniz. 60 cc'lik özel şişesinde kullanıcılara sunulan parfüm, %30 parfüm özü içeriyor. Bu sayede sıradan parfümlerden çok daha kalıcı, etkili... Extrait de Parfum formundaki ürün, tazelenmeden gün boyu sizlere eşlik edebiliyor. Bileklere, dirsek içine, diz arkasında, boyna, kısacası nabız noktalarına sürmeniz, kokuyu gün boyu duymanız için yeterli.
 
Siz de Tiyrus Kız Kulesi Zamane Parfüm ile ruhunuza İstanbul'un huzurunu armağan edebilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz kokuyu hemen sipariş verebilirsiniz.
 
Kız Kulesi Hakkında;

Tarihi milattan önceye kadar uzanan Kız Kulesi, Üsküdar Salacak'ta yer alır. Kıyıdan yaklaşık 150 metre ileride, Boğaz'ın ortasında bir adacığın üstünde yapılanmıştır. Eski Yunan`dan Bizans İmparatorluğu’na,  Bizans`dan Osmanlıya farklı medeniyetlere tanıklık etmiştir. Antik Çağ'da Arkla(küçük kale) ve Damialis(dana yavrusu) adları ile anılır. Günümüzdeki haline 1995 yılındaki restorasyonun ardından kavuşmuştur. Bugün restoran ve kafe olarak hizmet veren yapı, tarihte birçok efsaneye konu olmuştur.
 
Bir rivayete göre, Bizans imparatoru, doğan kızının doğum gününü her yıl şehirdeki büyük şölenlerle kutlar. Fakat bilge bir kişi kızın 18 yaşından önce bir yılan tarafından ısırılarak öleceğini söyler. İmparator kuleyi onararak kızını buraya yerleştirir fakat bu kızının ölümünü engellemeye yetmez. Kuleye gönderilen bir üzüm sepetinden çıkan yılan kızı ısırır ve ölür.
 
En bilinen bir diğer efsanenin kahramanları ise Hero ve Leandros'tur. Efsaneye göre Üsküdar'da Afrodit için yapılan bir tapınak vardır. Hero, bu tapınağın rahibelerinden biridir. Karşı kıyıdaki Leandros tapınağa geldiğinde Hero'ya aşık olur. Ancak Hero'nun rahibe olması nedeniyle evlenmesi yasaktır. Aşıklar buluşmak için bir plan yapar.. Hero elindeki meşale ile Kız Kulesi'nden Leandros'a yol gösterir. Genç adam sulara atlar ve kuleye kadar yüzer. Aşıklar kavuşur. Buluşmalar sık sık tekrarlanır ancak bir gece meşale rüzgardan söner. Leandros Boğaz'ın sularında kaybolur ve ölür. Onun öldüğünü gören Hero da kulede hayatına son verir.
 
Daha bir çok hikaye ile anılan Kız Kulesi, şarkılara, şiirlere, filmlere de konu olmuş, ilham vermiştir.
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
IYZICO
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.