Haydarpaşa Yağı 6 ml.

Haydarpaşa Yağı 6 ml.

85.00 TL 85.00 TL
Ürün Kodu:4837

Haydarpaşa Yağı 6 ml.

Adet

Haydarpaşa kokusu, İstanbul’un tarih kokan Haydarpaşa bölgesinden adını alıyor. Kadıköy’de yer alan Haydarpaşa Garı ve çevresini tanımlayan Haydarpaşa, tarihi evleri, eski garı ve bohem sokakları ile tanınıyor. Anadolu ile Asya’yı demir ağlarla birbirine bağlayan Haydarpaşa, limanı, garı, evleri, otantik atmosferi ve tarihi ile İstanbul severlerin gözdesi olurken, ilk kez bir kokuya adını veriyor. Zamane kokuları serisinde yer alan Haydarpaşa kokusu, uzaklarda bile olsanız Kadıköy’ın tarihi atmosferini içinize çekmenizi sağlıyor. Ferah ve hafif bir koku olarak tanımlanabilecek Haydarpaşa, kalıcılığı ile gün boyu sizlere eşlik edebiliyor. Floral, odunsu ve baharatlı özler ustalıkla parfüm içinde harmanlanıyor.

Haydarpaşa kokusu ilhamını İstanbul’dan, Kadıköy’den alıyor. Parfümün içinde beyaz çay, safran, okyanus yosunu, frenk üzümü, gardenya, limon çiçeği , sedir ve paçuli yer alıyor. Beyaz çay ve safran Kadıköy’ün manzarasını oluşturan tarihi yarımadayı çağrıştırıyor. Okyanus yosunu, Marmara Denizi ile İstanbul Boğazı’nın buluştuğu Haydarpaşa’yı betimlerken, gardenyalar bahar çiçeklerini temsilen kokuya hayat veriyor. Frenk üzümü, limon çiçeği, sedir ve paçulinin karakter kazandırdığı Haydarpaşa parfümü, hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabiliyor.

İstanbul’u sevenlerin, tarihe hayran olanların, Haydarpaşa garında hatıralar biriktirenlerin, Rasimpaşa sokaklarını arşınlayanların hatıralarını canlandıracak parfüm, Extrait de Perfume formunda. Ürün, %30 parfüm özü içeriyor ve yüksek kalıcılık vadediyor. Direkt tene sıkılarak kullanılan yoğun koku, 60 cc’lik şişesinde kullanıcılara ulaşıyor. Hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz kokuyu hediye olarak seçerek, sevdiklerine İstanbul’un kokusunu armağan edebilirsiniz.

İstanbul’un simgesi Haydarpaşa Garı’nın, Kadıköy sahillerinin büyüleyici atmosferini kokusuna yansıtan Zamane Haydarpaşa parfümünü sepete atarak, hemen sipariş verebilirsiniz.

Haydarpaşa:
Adını ikinci Selim’in paşalarından Haydar Paşa’dan aldığı rivayet edilen Haydarpaşa, günümüzde hastanelerin olduğu Tıbbiye Caddesi, Kadıköy sahilini kaplayan Rıhtım alanı ve restorasyonu süren garı ile tanınıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Haydarpaşa, Tarihi Yarımada’nın hemen karşısında, Üsküdar’ın birkaç kilometre yanında konumlanıyor. Yakın zamanda Gar alanında yapılan kazılarda keşfedilen antik kalıntılarla tarihi araştırmalara da konu olan bölge, tarihi atmosferi, bohem tarzı, cafeleri, gençleri, kalabalık sokakları ile akıllarda iz bırakıyor.

Haydarpaşa Garı:

1908 yılında İstanbul – Bağdat Demiryolu hattının ilk istasyonu olarak kurulan gar, demiryollarının ana istasyonu olarak görev alıyor. Anadolu yakasının en merkezi yerlerinden biri olan Haydarpaşa garı, yolcuların uğrak yeri olmasının yanı sıra bir etkinlik alanı olarak da dikkat çekiyor. Gar içinde yer alan restoranlar, meyhaneler, sergi alanları İstanbullulara yaşam merkezi oluşturuyor.

İki Alman mimar Otto Ritter ve Helmuth Cuno tarafından projelendirilen ve İtalyan taş ustaları tarafından inşa edilen yapı 1917 yılında çıkan ilk yangında hasar görmüştür. Restore edildikten sonra tanker patlaması sonucu 1979 yılında yeniden hasar alan, 2010 yılında çıkan yangında çatısı ve 4. katı kullanılamaz hale gelen Haydarpaşa Garı için yenileme çalışmaları devam ediyor. Barok süslemeleri, çatıdaki saati, iç duvarlarındaki özenli işlemeleri ile İstanbul’un manzarasına renk katan yapı, hala yolcuları ağırlamaya devam ediyor. Günümüzde hızlı tren seferlerine ev sahipliği yapıyor.
İstanbul’un, Haydarpaşa’nın, Kadıköy’ün tarihi zenginliklerinden ilhamla tasarlanan Zamane Haydarpaşa parfümü size Kadıköy’ün kokusunu şişeliyor. Hemen tıklayarak sipariş verebilirsiniz.

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
IYZICO
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.