Galata

Galata

180.00 TL 180.00 TL
Ürün Kodu:4833

Galata

Adet

Tiyrus Zamane koleksiyonunun nadide parçası Galata, sizi eski İstanbul'un asaleti ile karşılıyor. Galata'nın Boğaz'ı selamlayan dik duruşu, Beyoğlu sırtlarına yaslanan tarihi, Yüksekkaldırım'a sinen hatıraları bir kokuda şişeleniyor. Karaköy'den yükselen kadehlerin şıkırtısı, arnavut taşlarda bırakılan topuk sesleri, Beyoğlu'nun hanımefendileri, beyefendileri asaletin temsil edildiği parfüm ile size güzel günleri hatırlatıyor. Nostaljinin gülümsemesini, yarının umudunu taşıyan Galata kulesi parfümü ile Galata'nın binlerce yıllık tarihindeki eksik parça tamamlanıyor. Parfüm, kulenin yüzyıllara meydan okuyan taşlarından, Hezarfen Ahmed Çelebi'nin kanatlarına rüzgar taşıyan yüksek burçlarından, gece ışıkları, gündüz ihtişamından ilhamla tasarlanıyor. 
 
İçerisindeki odunsu notalarla kalenin görkemini temsil eden Galata Kulesi parfümü, turunç özleri ile ferahlatıyor. Sedirin otoriter dokunuşu, nerolinin tazeliği, incirin huysuz ama tatlı kimyası, kakulenin şımarıklığı, adaçayının şifası ve sandal ağacının gizemi Galata kulesi kokusunda buluşuyor. Extrait de Perfume formundaki ürün, %30 parfüm esansı içererek kalıcılığını ispatlıyor.
Hem kadın hem de erkeklere uygun olan tasarım, 60 cc'lik özel şişesinde kullanıcılarına sunuluyor. Tiyrus'un özel tasarımı sizlere Galata'nın eteklerindeki bir bardak çayın keyfini, manzarasının ferahlığını, haşmetinin büyüleyiciliğini sunuyor. Gün boyu çantanızda taşıyabileceğiniz parfüm, tek kullanımla saatlerce kokusunu üzerinizde bırakıyor.
 
Siz de Tiyrus Zamane Galata Kulesi parfümünü hemen alabilir, İstanbul'un en güzel kokularından birine sahip olabilirsiniz.
 
Galata Kulesi Hakkında;

528 yılından bu yana yedi tepeli şehrin şahidi olan kule, Karaköy'ün üst kısmında yer alıyor. Haliç ve Boğaz'ı tepeden gören yapı, İstanbul'un simgeleri arasında sayılıyor. Dünyanın en eski kulelerinden biri Galata Kulesi. Bizans İmparatorluğu döneminde Fener Kulesi olarak inşa edilen, daha sonra Cenevizliler tarafından Galata surları ile beraber restore edilen yapı, döneminin en yüksek binası olarak anılıyor. Osmanlı zamanında rasathane olarak kullanılan eser, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin meşhur uçuşunun da başlangıç noktasını oluşturuyor. Tahta kanatlarla Galata Kulesi'nden kendini aşağı bırakan Çelebi, hala kulenin en meşhur hikayelerinden birinin aktörü olarak anılıyor. 18. yüzyılda gözleme kulesi olan, ardından yangında büyük bölümü yanan Galata Kulesi onarıldıktan sonra defalarca tamir edilerek bugünkü haline gelmiştir. Günümüzde turistlerin ziyaretine açık olan kule, hala İstanbul sakinlerinin uğrak yerleri arasındadır.
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
IYZICO
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.