Erguvan

Erguvan

110.00 TL 110.00 TL
Ürün Kodu:4752

Erguvan

Adet

Erguvan

Nisan ın gelişiyle beraber ağaçları mora boyayan, Boğaz ın ılık dalgalarını eflatun bir selam ile karşılayan erguvan çiçekleri, İstanbul un simgesi olarak biliniyor. Kısa süren mevsimi ile hercai bir aşkı anımsatan erguvanlar, göz açıp kapayana kadar geçen güzellikleri hatırlatıyor. Her yaşta kullanılabilen erguvan parfümü ilhamını çiçeğin devletleri etkileyen tarihinden alıyor.

Erguvan rengi, Bizans tan bu yana seçkinliğin rengini temsil ediyor. İstanbul un mor salkımları Bizans İmparatorluğu nda seçkin kesimin rengi olan morun esin kaynağı olurken, imparatorlukta sıradan halkın mor giymesinin yasaklanmasına kadar ilerleyen bir ayrışmanın da fitilini ateşliyordu. Osmanlı da Yıldırım Beyazıt ın damadı Emir Sultan ın her yıl erguvan mevsiminde Bursa da yaptığı toplantılar nedeniyle imparatorlukta da 14. Yüzyıl itibarıyla erguvan şenliklerinin kutlanmasına vesile olmuştu. 19. Yüzyıla kadar süren gelenek, şehri defalarca mora boyamıştı.

Sert ve güçlü dalları ile baston olarak kullanılan, rengi ile sınıf ayrımını belirtecek kadar benimsenen çiçekler kokuları ile de Osmanlı kültürünün vazgeçilmezi olmuştu. Şifa etkisi ile bilinen erguvan kokusu, serinkanlılığı ve özgüveni pekiştirmesi ile biliniyor. Konsantrasyonu artıran ve akıcı konuşmaya yardım eden erguvan çiçeği kokusu, pudralı ve yumuşak aroması ile beğeni kazanıyor. İstanbul kadar nazik ve güzel olan erguvan parfümü, “bir şehrin kokusu nasıl olur” sorusuna da yanıt veriyor. İstanbul gibi kokan, şehrin simgelerinden olan erguvan, hafif kokular sevenlerin teninde misafir olmaya hazırlanıyor.

İstanbul aşıklarının gözdesi olan erguvan çiçeği parfümünü kokularınız arasına ekleyerek seçkin ruhunuzu kokunuzla dışa vurabilir, şehrin bahardaki coşkusunu ruhunuza yansıtabilirsiniz. Tiyrus imzalı erguvan parfümü ile çağlara sığmayan, İstanbul ve erguvanların bir mevsimlik aşkını teninizde ölümsüz kılabilirsiniz. Siz de bu romantik kokuyu sepetinize ekleyin, erguvan kokusu ile teninizi şımartın.

Erguvan Parfümü

50 cc’lik şişelerde yer alan parfümler, %30 parfüm özü içeriyor. Extrait de parfüm kategorisinde sınıflandırılan erguvan, kalıcı etkisi ile gün boyu hoş kokulara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Tene sıkılarak kullanılan erguvan parfümü, boyun, bilekler ve kulak arkası gibi ısı yayan bölgelerde, daha iyi koku yayıyor.

 

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
IYZICO
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.